Lopta

La Liga: Xavi odlazi sa klupe Barcelone!

Xavi je na klupu Blaugrane stigao u novembru 2021 godine. Ekipu je vodio na 122 utakmice, upisavši 75 pobjeda, 21 neriješen rezultat, te 26 poraza Na klupi Barcelone osvojio je jednu titulu prvaka u domaćem prvenstvu, te jedan Superkup Španije
Facebook

22 kolo španske La Lige donijelo je nekoliko zanimljivih susreta

Ipak sve oči nogometne javnosti na Pirinejskom poluostrvu bile su uprte na duele Las Palmasa i Reala iz Madrida, te Barcelone i Vililareala

Real je još jednom ove sezone pokazao šampionski karakter i došao do pobjede nakon rezultatskog preokreta.

Nakon lošeg prvog poluvremena od strane obje ekipe, već na početku drugog dijelaJavier Munoz dovodi Las Palmas u vodstvo

Nije se dugo čekalo na odgovor kraljevskog kluba. Junior Vinicus u 65 minuti postiže gol za izjednačenje, da bi šest minuta prije kraja regularnog dijela meča Aurelien Tchouameni na asistenciju Tonija Kroosa sjajnim skokom i udarcem glavom pogodio za novu pobjedu tima iz Madrida, koji nastavlja utrku za naslov prvaka sa Gironom

Za najveće iznenađenje u ovom kolu pobrinuo se Villareal koji je u pravoj golijadi kao gost savladao Barcelonu sa 5-3

Utakmica je obilovala preokretima.Gosti su sve do 60 minute imali prednost od 2-0 golovima Morena i Akhomacha, da bi za samo 11 minuta Katalonci došli do preokreta golovima Gundongana, Pedrija, te autogolom Erica Bailiya

Ipak “Žuta podmornica” se ponovo vraća u 84 minuti nakon kontranapada i pogodka Portuglca Guedesa

Do kraja utakmice Barcelona je odlučila ići na sve ili ništa, kako bi došli do tri boda

Na njihovu žalost ostali su bez išta, Villareal je iskoristio brze igrače prema naprijed te u sudijskoj nadoknadi došao do još dva pogodka i upisao veliku pobjedu

Nakon utakmice trener Barcelone i legenda ovog kluba Xavi Hernandez novinarima je saopštio da nakon razgovora sa predsjednikom Laportom odlučio da napusti mjesto glavnog trenera na kraju ove sezone

Xavi je na klupu Blaugrane stigao u novembru 2021 godine. Ekipu je vodio na 122 utakmice, upisavši 75 pobjeda, 21 neriješen rezultat, te 26 poraza

Na klupi Barcelone osvojio je jednu titulu prvaka u domaćem prvenstvu, te jedan Superkup Španije

Barcelona se ovim porazom značajno udalilja od vodećeg dvojca La Lige Girone i Rela iz Madrida, te su sve prilike da od odbrane naslova prvaka nema ništa