Lopta

Seria A Juventus i Milan bez pobjeda u 22 kolu

Juventus je propustio priliku da se Interu odmakne na 4 boda prednosti na liderskoj poziciji Ovim bodom razilka na vrhu tabele je dva boda u korist Juventusa, s tim da Inter ima dvije utakmice manje
Facebook

U okviru 22 kola italijanske Serie A nogometaši Juventusa iz Torina na domaćem terenu remizirali su 1-1 sa Empolijem

Iako se očekivala sigurna pobjeda tima iz Torina, već u 18 minutu poljski internacionalac u dresu Juventusa Arkadiusz Milik dobio je direktni crveni karton

Ipak, uprkos činjenici da su igrali sa igračem manje u 50 minutu golom Dušana Vlahovića Juventus dolazi do vodstva

Činilo se tada da će ekipa Masmiliana Alegrija ponovo doći do minimalne pobjede i nastaviti utrku za naslov prvaka. Međutim 20 minuta prije kraja utakmice mladi Tommaso Baldanzi donosi poravnanje.

Juventus je pokušavao do kraja utakmice doći do pobjede, ali su se gosti jako dobro ranili, ali i stvorili nekoliko opasnih situacija iz kontranapada

Na kraju je ostalo 1-1. Bod kojim puno zadovoljniji mogu biti gosti i koji će im mnogo značiti u borbi za opstanak u nastavku sezone

Juventus je propustio priliku da se Interu odmakne na 4 boda prednosti na liderskoj poziciji

Ovim bodom razilka na vrhu tabele je dva boda u korist Juventusa, s tim da Inter ima dvije utakmice manje

Na San Siru Milan je dočekao ove sezone vrlo dobru Bolognu.

Gosti su u 29 minutu došli do vodstva golom mladog Nizozemca Joshue Zirkizeea

Nedugo nakon toga u 42 minuti Olivier Giroud je promašio penal za “Rosoniere”

Ipak u posljednjem minutu prvog dijela Loftus-Cheek dnosi izjednačenje

U drugom poluvremenu Milan je nastavio sa pritiskom i pokušajima da dođe do nova tri boda

U 74 minuti sudac Davide Massa ponovo je pokazao na bijelu tačku.

Loptu je uzeo defanzivac Theo Hernandez, ali se stativa ispriječila i rezultat je ostao nepromijenjen. Ipak nedugo nakon promašenog penala, svojim drugim pogodkom na utakmici Ruben Loftus-Cheek donosi MIlanu prednost na meču

Do karaja utakmice Bologna je pokušavala doći barem do boda. To im je i uspijelo u sdijskoj nadoknadi. Massa je ponovo pokazao na “kreč” ovoga puta u kaznenom prostoru Milana, a siguran realizator bio je Riccardo Orsolini

Milan je propustio priliku da dođe do treće uzastopne pobjede u prvenstvu, te ostao na trećoj poziciji, dok je Bologna sedma sa samo tri boda zaostatka za četvrtoplasiranom Atalantom

U ostalim utakmicama dana Torino je kao gost na Sardiniji slavio protiv Cagliaria sa 1-2, dok je Atalanta nastavila borbu za četvrtu poziciju pobjedom u Bergamu pro