Lopta

Uefa Liga nacija: Srbija remizirala sa evropskim prvakom, Hrvatska poražena u Lisabonu

Facebook

Počela je još jedna sezona UEFA Liga nacija.Takmičenje koje postaje sve popularnije i značajnije za sve selekcije. Kao i obično najzanimljivije je u prvoj grupi Lige nacija gdje igraju uglavnom najjače reprezentacije

U večerašnjim susretima fokus je bio na utakmicama naših susjeda. Srbija suočena sa nizom problema unutar same reprezentacije, te velikim brojem otkaza nekih od najboljih igrača dočekala je aktuelnog evropskog prvaka selekciju Španije.

Tim Dragana Stojkovića uspio je da parira “crvenoj furiji” i izvuče za njegovu selekciju velikih 0-0. Igrači koji su večeras na Marakani dobili šansu iskoristili su je maksimalno i pokazali da se na njih može računati

Hrvatska je u Lisabonu odmjerila snage sa Portugalom. Domaćin je dosta bolje otvorio meč te već u 7 minuti preko Dalota na asistenciju Brune Fernandesa poveo sa 1-0

U 34 minuti sjajan centaršut Mendesa ispratio je Cristiano Ronaldo i došao do svog 900. pogodka u karijeri!

Hrvatska se nije predavala te je u finišu prvog djela autogolom Dalota smanjila na 2-1.

U nastavku dosta dobra i dinamična utakmica sa po nekoliko šansi na obje strane. Pokušao je Zlatko Dalić i sa uvođenjem mlađih igrača da unese svježinu i energiju, ali je domaćin na kraju sačuvao prednost iz prvih 45 minuta i upisao pobjedu nad “vatrenima”

Danska je na Parkenu savladala Švicarsku i to sa dva igrača više budući da su gosti u drugom poluvremenu ostali bez isključenih Elvdija i Xhake.

Defanzivac Diegu doveo je Dance u vodstvo u 82 minuti, a potvrdu pobjede donio je Hojbjerg u drugoj minuti sudijske nadoknade

Najzanimljiviji susret večeri odigrali su u Glasgowu Škotska i Poljska. Gosti su na poluvremenu imali dva gola prednosti. Poveli su preko Szyumanskog u 8 minuti, da bi Lewandowski u 44 minuti udvostručio vodstvo svoje reprezentacije. Treba napomenuti da je kod domaćina poništen gol Scotta McTominaya

Ipak u nastavku Škoti pokazuju i kvalitet i karakter te najprije preko Gilmoura na otvaranju drugog dijela smanjuju predanost Poljaka, da bi McTominay u 76 minuti donio potpuni povratak i izjednačenje

Kada su svi očekivali kraj susreta duboko u nadoknadi u 98 minuti sa penala Nicola Zalewski donosi Poljskoj veliku pobjedu u Glasgowu