Lopta

Zrinjski prošao u play off Konferencijske lige!

Facebook

Nogometaši viceprvaka Bosne i Hercegovine ekipa Zrinjskog iz Mostara pobjedom od 2-0 nad bugarskim Botev Plovdivom izborili su plasman u play off UEFA Konferencijske lige

Zrinjski je imao zaostatak od jednog gola iz prve utakmice u Bugarskoj (2-1). Od prvog minuta izabranici Maria Ivankovića nametnuli su svoj ritam igre i dominirali terenom. Prvu veliku šansu Zrinjski je imao već u 14. minuti kada je Mlinar promašio jedanaesterac.

U nastavku ipak Zrinjski dolazi do vodstva u 32. minuti preko Nardina Mulahusejinovića koji odlično skače i glavom pogađa mrežu gostiju.

Gosti iz Bugarske olakšali su posao mostarskom timu nakon crvenog kartona u 37. minuti

Drugo poluvrijeme potpuno očekivano pripalo je Zrinjskom. Botev se isključivo fokusirao na odbranu vlastitog gola, i igru na kontre

Ipak u 80 minuti bugarski tim je kapitulirao. Ćuže je prošao po desnoj strani i proigrao Kiša koji prizemnim udarcem u bliži ugao pogađa za veliko slavlje pod Bijelim Brijegom

Do kraja susreta Zrinjski je sačuvao prednost i prošao u play off gdje ga očekuje bolji iz duela Zurich – Vitoria Guimaraes